Úvod

Rok 1992 bol pre nás otázkou čo ďalej? Keďže sme chovatelia nemeckého ovčiaka a čivavy rozhodli sme sa zriadiť obchodík s chovateľskými potrebami pre zvieratká. Názov obchodíku bude CANIS /v lat. jazyku pes/ a Central  sme v poradí  druhým obchodom v meste Spišská Nová Ves a myšlienka bola, aby obchod fungoval ako centrum  s väčším a kvalitnejším výberom tovaru pre chovateľov psov. Zriadili  sme preto chovateľské potreby prevažne pre milovníkov psov, kde si môžu majitelia  pre svojich štvornohých priateľov kúpiť kvalitné granule, kynologické pomôcky ,vitamíny a všetko čo k tomu patrí. Postupne sme náš sortiment tovaru rozšírili pre ostatné zvieratá ako sú mačky, vtáky, ryby, plazy, hlodavce. Samozrejme aj o literatúru a ostatné veci, ktoré sú potrebné pre  zdravý a dobrý vývin všetkých zvierat, ktoré nám spríjemňujú náš život na tejto zemi. Neprešlo veľa času a bola na svete nová myšlienka, zriadiť  pre psov oficiálny hotel a salón. 
V dnešnej dobe je už všetko perfektne zabehnuté. Vieme Vám ponúknuť oficiálny hotel pre veľké a malé plemená, salón na strihanie a úpravu srsti, kúpanie psov, poradenstvo, dovoz krmiva k Vám domov,  výcvik psov pre športovú kynológiu, cviky so psom na obranu a ochranu svojho majetku, príprava psov na skúšky, výstavy a bonitácie.
Radi v našom obchode Canis Central privítame všetkých chovateľov a milovníkov zvierat, ktorý potrebujú  svojho miláčika dobre a zdravo nakŕmiť, poradiť či pomôcť s výchovou.

Váš team Canis Central.