Výcviková škola

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Výcvik a výchova všetkých plemien psov. Veľmi dôležitá je správna socializácia psa v útlom veku.


1., Výcvik s majiteľom – tréning prebieha v Canis klube v Spišskej Novej Vsi (letisko), areál je plne vybavený potrebnými prekážkami a kynologickými pomôckami.


Tréning prebieha : Utorok, Štvrtok a Piatok o 16.00 hod. V prípade potreby sa vieme dohodnúť na inom termíne.


2., Výcvik inštruktor a pes – tréningy prebiehajú v obvykle dni 1 hodinu dva kráť v týždni alebo podľa dohody. Pes sa učí vykonávať rôzne povely základnej poslušnosti: povel privolania, povel sadni, povel ľahni, povel vstaň, povel ostaň. Chôdza na vodítku pri ľavej nohe psovoda, obraty v stoji i za chôdze, zmena rytmu chôdze, zdolávanie prekážok( kladina, hojdačka) , skok cez prekážku, pokiaľ si to vyžaduje majiteľ psa. Trénuje sa i reakcia na rôzne hluky, ako je pyrotechnička streľba čí iný zvuk. Môžeme naučiť psíka pachovým prácam, kde uvidíte potenciál psieho citlivého čuchu ( po vzájomnej dohode). Ak potrebujete, aby Váš čí objekt strážil Váš pes, pomôžeme rozvíjať obranárske schopnosti Vášho psa. Tréning obrany sa vykonáva a cvičí po úspešnom zvládnutí základnej poslušnosti.


3.,Treningove metódy – sú závislé na odmeňovaní psa, čí inej motivácie – ako sú napr. hračky, loptičky, maškrty,… preto, aby psík vedel, čo v danom momente sa od neho vyžaduje.


4., Pripravíme Vám Vášho psíka na absolvovanie a predvedenie sa Národných, Medzinárodných a Svetových vystav.


5., Ovládanie psa na profesionálnej úrovni – príprava psa na skúšky z výkonu.


6., Odstraňovanie nežiaducich problémov u psov


Zo skúsenosti odporúčame so psíkom absolvovať 10-12 tréningov/mesiac.